Dlaczego strona internetowa jest ważna?

Dlaczego strona internetowa jest ważna?

W Polsce ok. 72% obywateli ma dostęp do internetu i dziennie spędza na przeglądaniu go ok. 6 godzin. Jeżeli nie ma na twój temat informacji w internecie to nie ma ciebie. Posiadanie strony www wpływa na wizerunek twojej firmy, zyskasz zaufanie wśród klientów i pozwolisz im się poznać. Strona internetowa zaoszczędzi również twój czas.

1. To twoja wizytówka

Strona www pozwala klientom na poznanie twojej firmy, wszystkie podstawowe informacje na temat twojej działalności będą łatwe do odnalezienia przed potencjalnego klienta. Oszczędza to również czas tobie, witryna odpowiada za ciebie na wiele podstawowych pytań.

2. Globalność, możesz dotrzeć do każdego

Nieograniczony zasięg to duży plus strony internetowej. Nie musisz się już ograniczać do lokalnych odbiorców, dzięki witrynie możesz pozyskiwać klientów na całym świecie. Twoja firma staje się globalną marką. Internet pozwala na wyrównanie szans małych firm i globalnych korporacji.

3. Możesz lepiej poznać swojego klienta

Witryna internetowa pozwala na dokładna analizę ruchów użytkowników na twojej stronie, poznasz jaki czynności na stronie najczęściej wykonywali twoi klienci oraz skąd są i jak trafili na twoją stronę. Odwiedzający mogą również zostawiać komentarze i w prosty sposób wysyłać ci wiadomości co usprawni komunikację i polepszy wizerunek firmy.

4. Pełni funkcję reklamy

Tradycyjne formy reklamy takie jak ulotki, plakaty, reklamy w prasie czy telewizji w porównaniu do strony internetowej są bardziej kosztowne i nie mają tak dużych możliwości. Pozycjonowanie, remarketing i Adwords pozwalają dotrzeć ci dokładnie do tego klienta, którego szukasz.

5. Konkurencja jest już dostępna w internecie

Większość firm, które stanowią  twoją konkurencję z pewnością od dłuższego czasu mają już swoją stronę internetową co pozwala pozyskiwać i większą ilość klientów.

6.Klient może poznać twoją ofertę

Punkt ten możemy połączyć z pierwszym. Klient może dokładnie poznać twoją ofertę, godziny pracy twojej firmy czy jej położenie. Strona internetowa pozwala odpowiedzieć na najczęstsze pytanie jakie zadają twoi klienci.

Powrót do góry
Zmień motyw