Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

W dzisiejszych czasach zakupy przez internet stają się coraz bardziej popularne, jest to wręcz normalność dla społeczeństwa. W 2019 r. ponad 15,7 mln Polaków w wieku 16–74 lata (53,9 proc. populacji) dokonało zakupów przez internet, a liczba ta z roku na rok znacząco rośnie. Zakupy przez internet oszczędzają czas i jak uważa większość konsumentów również pieniądze, 71% kupujących wierzy, że lepszą ofertę znajdą online niż w sklepach internetowych.

 

1.Dynamiczny rozwój e-commerce 

Tak jak pisaliśmy wyżej zakupy przez internet zawładnęły dzisiejszym społeczeństwem. Coraz więcej osób robi zakupy online, a koszty prowadzenia e-sklepu stają się coraz niższe. Rozwój gospodarki powinien być dla ciebie głównym argumentem do założenia sklepu internetowego.

 

2.Mniejsze koszty sprzedaży

Większa ilość klientów i mniejsze koszty? Dzięki utworzeniu sklepu internetowego możesz działać nie tylko lokalnie, a nie będzie wymagać to od ciebie otworzenia kolejnych lokali, które wiążą się z dużymi inwestycjami finansowymi.

 

3.Pozwala na zyskanie większej ilości klientów

Internet pozwala na wyrównanie szans małych firm i globalnych korporacji. 

Sklep internetowy pozwala na sprzedaż twoich towarów i usług na skalę globalną. Międzynarodowa sprzedaż wpływa pozytywnie na wizerunek twojej marki.

 

4. Wygoda dla twoich klientów

Konsumenci stają się coraz bardziej leniwi, nie chcemy jeździć do sklepów i marnować czasu skoro możemy dokonywać zakupów siedząc na kanapie i  oglądając nasz ulubiony serial.

 

5. Możesz sprzedawać bez przerwy.

Sklep internetowy pozwala również przedsiębiorcy zaoszczędzić duża ilość czas i zarobić większą ilość pieniędzy. Brzmi świetnie prawda? Sklep czynny jest codziennie przez 24 godziny, nawet w święta produkty ciągle mogą być sprzedawane, a pracownicy nie muszą spędzać długich godzin w pracy.

 

6. Poznasz swojego klienta 

Prowadzenie sklepu internetowego pozwala na poznanie naszych stałych jak i potencjalnych klientów. Możemy obserwować ruchy użytkowników na stronie oraz ich preferencje wyboru, dokładnie jak w sklepie stacjonarnym. Otrzymywanie opinii nigdy nie było tak łatwe, klienci mogą zostawiać nam komentarze, podnosi to wizerunek i rzetelność sklepu, a my otrzymujemy cenne informacje zwrotne dotyczące naszej działalności.

 

Podsumowanie

W aktualnych czasach przepełnionych technologią, e-commerce stał się jednym z popularniejszych sposobów dokonywania zakupu. Sklep internetowy ma wiele zalet. Założenie i prowadzenie go stało się proste jak nigdy, a korzyści czerpie sprzedający oraz kupujący. Dlatego założenie e-sklepu to świetny sposób na rozwój twojej działalności. Chcesz stworzyć sklep idealnie dobrany do twojej działalności zapraszamy do kontaktu. Wykonamy dla Ciebie profesjonalną witrynę internetową.

Powrót do góry
Zmień motyw